Livredd TV 2 reporter ble vettskremt av pytonslange

– Slangen pilte lynraskt opp i halsen min, sier Camilla

Se video her!

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Å ha slangefobi er det nok mange som kjenner seg igjen i. Også reporter og programleder i God morgen Norge, Camilla Laache, har et noe anstrengt forhold til slanger.

– Jeg har aldri nærmet meg en slange før, og det er jo en grunn til det. Jeg vil vel si at jeg er ganske skeptisk til slanger i utgangspunktet, sier Camilla Laache til God morgen Norge.

Den modige TV 2 reporteren ville allikevel utfordre seg selv. For at saken hun lagde skulle bli best mulig, «måtte» hun ha en slange rundt halsen.

– Jeg har jo ikke visst hvor redd jeg egentlig var. Nå fikk jeg testet det til gavns, ler Camilla.

Klarer du å avsløre korttrikset til Alexx Alexxander?

Del på facebook

Tulleintervjuet en slange

Saken hun skulle lage var en reportasje om dyr som dubbes i filmen «Zookeeper» Hun og fotografen bestemte seg for å utfordre frykten og dro til reptilparken i Oslo for å «intervju» en slange.

– Egentlig skulle vi tulleintervjue en diger gul- og hvitstripete slange. Are fra Oslo reptilpark sa han var ganske sulten så han kom nok til å klemme til rundt meg. Da kjente jeg at jeg ble skikkelig skjelven, men vi bestemte likevel oss for å forsøke. Da han skulle hente den gedigne slangen var den imidlertid litt for aggressiv, så vi bestemte oss for den mindre ballpytonen.

Tross den mindre slangen, spenningsnivået mitt var rimelig høyt. Jeg husker jeg sa «dette er verre enn å hoppe fallskjerm», og jeg synes fallskjermhoppet var mer enn skummelt nok.

Her kan du se Camillas reportasje og anmeldelse av filmen «Zookeeper»

Se Camilla møte med slangen

Og den mindre slangen oppførte seg fint og rolig den. Camilla derimot, var en smule skvetten.

– Da han la slangen rundt meg, sa han at så lenge jeg var rolig, var slangen rolig. Derfor sto jeg stiv som en stokk, så slangen skulle bevege seg minst mulig. Jeg forsøkte å tenke at det var skikkelig tullete og irrasjonelt at jeg skulle være så redd, og etter hvert klarte jeg å slappe bitte litt mer av.

Men så ble det litt for mye for Camilla.
Se Camillas møte med ballpytonslangen i videovinduet øverst.

TV 2 reporter gikk i vannet på direkten

Redd og flau på en gang

– Slangen vendte seg bort fra mikrofonen, så for å få en reaksjon skulle jeg dulte litt borti den med mikrofonen. Reaksjonen til slangen var at han pilte lynraskt opp i halsen min, hvorpå jeg hylte. Høyt. Jeg klarte ikke å styre det. Også tenkte jeg at slangen kom til å frike ut fordi jeg friket ut, og så ble jeg enda mer stresset. Men Are sa slangen ikke kunne høre, så da ble jeg i stedet lei meg for at jeg sannsynligvis hadde skremt vettet av papegøyen borti hjørnet.

– Etterpå var jeg skikkelig flau og skikkelig shaky. Jeg skulle tulleintervjue papegøyen rett etterpå og skvatt til bare han flyttet litt på seg. Det hang litt nerver igjen en stund etterpå, smiler Laache.

Kommer du til å prøve å ha en slange rundt halsen igjen tror du?

– He he, kanskje ikke med det første, og jeg tror vel ikke at jeg kommer til å oppsøke det, men om det skulle bli nødvendig i en eller annen reportasje, så ja, hvorfor ikke? Nå har jeg jo prøvd det, så jeg tror faktisk det vil gå bedre en evt neste gang. I tilfelle skal jeg i hvert fall ikke hyle igjen.

Slik løper du fra en sint moskus

Her går God morgen Norges reporter gjennom isen



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
TV 2 reporter gikk i vannet på direkten
TV 2 reporter gikk i vannet på direkten

Se video av flausen her!

– Jeg sitter med den velkjente russefølelsen
– Jeg sitter med den velkjente russefølelsen

Les hva TV 2s valgreportere følte etter å ha jobbet over et døgn uten søvn.

Her er Vår Staudes favorittkake
Her er Vår Staudes favorittkake

Pavlovakaken er enkel å lage og imponerende å servere.

Vår ferierte i fremmedes hus
Vår Staudes familie byttet feriebolig hver sommer

– Vi byttet hus gjennom store deler av oppveksten, forteller Vår.

Klarer du å avsløre korttrikset til Alexx Alexxander?
Klarer du å avsløre korttrikset til Alexx Alexxander?

Se magikeren Alexx Alexxander imponere TV 2s programledere her!

– Jeg skal ha med meg whisky på premieren
Debuterer som skuespillere i Hodejegerne: – Jeg skal ha med meg whisky på premieren, sier Signe Tynning

Signe Tynning og Nils Gunnar Lie er klar for filmpremiere.

Jan Øyvind slanket seg med lavkarbo
Jan Øyvind slanket seg med lavkarbo

I all hemmelighet har God morgen Norge-programlederen lagt om kostholdet.

«Stjal» pysjbuksa til George Clooney
«Stjal» pysjbuksa til George Clooney

Stian Johansen møtte superstjernen under reklameinnspilling.

 
Comments powered by Disqus

Onsdag 23. mai
Programledere: Peter Bubresko og Signe Tynning

07:10
Mange reagerer på at bilder av både jenter og gutter retursjeres. Hvorfor er det farlig?
Hva slags solkremer trenger voksne når sola virkelig begynner å skinne?

07:40
Stadig flere foretrekker å leve alene. Vi møter mange som forteller oss hvorfor.
Mobbetallene synker ikke. Hvor lykkes vi ikke med å senke dem?

08:10
Dyrlege Torill Moseng svarer på mange spørsmål som dere seere har sendt inn.
Vi skal direkte til Bergen der Festspillene åpnes i dag.

08:40
Hva slags klær, kremer og hatter trenger våre småbarn om våren og sommeren?
Trond Trudvang er vår strålende musikalske gjest.

09.10
Wenche får besøk og det står herlig lavkarbomat på menyen.
Vi skal tilbake til vårens vakreste eventyr - sier de i Bergen - Festspillene!

09.40
Vi får besøk av en rekke veteranbiler ute på Karl Johan.
Trond Trudvang synger oss videre inn i onsdagen.

10.00 Reprise God morgen Norge
God morgen Norge i reprise. Følg oss også på tv2.no/gmn

reklame