Foto: Ad Libitum AS

Kaketrøbbel for Kari!

- Med alderen har jeg blitt ganske glad i søtsaker, men jeg har aldri bakt en kake selv, humrer Kari Svendsen

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Sammen med Nissa Nyberget, Elisabeth Lindland, tegneren Hans Jørgen Sandnes og barnegruppa i Sandefjord teaterforening er Kari klar med forestillingen "Jul i Prøysen-land".

- Dette er en helaftens familieforestilling med hele Prøysens juleunivers, sier Nissa Nyberget.

Det blir dramatisering og opplesning av fortellingene, samt framføring av alle de kjente sangene, blant annet Musevisa, Bolla Pinnsvin og Romjulsdrøm. Også må vi få med at Kari er Teskjekjerringa gjennom hele forestillingen, forteller Nyberget.

Har aldri bakt en kake

Ved siden av å synge med Elisabeth Lindland og Nissa Nyberget skal Kari Svendsen lage kaker i kjøkkenet sammen med Wenche Andersen. Kokosmakroner og Berlinerkranser står på menyen. Utfordringen er at Kari Svendsen aldri har bakt en kake.

- Det viktigste er å ikke slumse, sier Wenche Andersen. Nøyaktighet er hemmeligheten for en god bakst.

- Mange er ikke nøyaktig med oppskriften, ta deg tid til å lese alt. Hvis ikke blir fort for tykt eller tynt, sprøtt eller seigt, sier Wenche.

Det største utfordringen er at Kari Svendsen er veldig ivrig. - Tålmodighet er en dyd på kjøkkenet, spesielt til Berlinerkransene, sier Wenche.

- Ha, ha! Wenche får litt å slite med, sier Kari. - Jeg er et fryktelig utålmodig menneske, liker jo at ting går fort.

- Også kan jeg ingen ting, jeg har jo aldri bakt en kake. Men jeg stiller med åpent sinn og godt humør, humrer Kari.

Ekspert på rødkålsalat

- Selv om baking ikke er min sterkeste side så er jo gøy å lage mat. Min spesialitet på kjøkkenet er er en fransk rødklål salat. Det er en kald salat, perfekt som tilbehør til absolutt alt. Den er fantastisk til både rakefisk, sylte og ribbe også inneholder den masse hvitløk, sier Kari Svendsen.

Tirsdag morgen får du se hvordan det går når Kari Svendsen skal lære å lage Kokosmakroner og Berlinerkranser sammen med Wenche Andersen.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
Comments powered by Disqus
  

Bygård i Ålesund totalskadd i brann

15 personer måtte evakueres fra sine hjem etter en voldsom brann i Ålesund natt til onsdag.


Onsdag 23. mai
Programledere: Peter Bubresko og Signe Tynning

07:10
Mange reagerer på at bilder av både jenter og gutter retursjeres. Hvorfor er det farlig?
Hva slags solkremer trenger voksne når sola virkelig begynner å skinne?

07:40
Stadig flere foretrekker å leve alene. Vi møter mange som forteller oss hvorfor.
Mobbetallene synker ikke. Hvor lykkes vi ikke med å senke dem?

08:10
Dyrlege Torill Moseng svarer på mange spørsmål som dere seere har sendt inn.
Vi skal direkte til Bergen der Festspillene åpnes i dag.

08:40
Hva slags klær, kremer og hatter trenger våre småbarn om våren og sommeren?
Trond Trudvang er vår strålende musikalske gjest.

09.10
Wenche får besøk og det står herlig lavkarbomat på menyen.
Vi skal tilbake til vårens vakreste eventyr - sier de i Bergen - Festspillene!

09.40
Vi får besøk av en rekke veteranbiler ute på Karl Johan.
Trond Trudvang synger oss videre inn i onsdagen.

10.00 Reprise God morgen Norge
God morgen Norge i reprise. Følg oss også på tv2.no/gmn

reklame