Norges største hundefest
Denne helgen kan alle hundefrelste kose seg på hundemesse på Lillestrøm.
Foto: Hanne Neergaard
Lørdag og søndag vil hele 263 hunderaser komme til Lillestrøm og Norges største hundemesse, Dogs4All.
Fredag var dyrlege Trude Mostue gjest hos oss, sammen med tre store hunder og en knøttliten hund, en pomeranian.
I tillegg hadde Mostue med seg en irsk ulvehund (disse veier 60-80 kg!), en skotsk hjortehund og en Grand Danois.
Se innslaget fra God morgen Norge i videovinduet øverst!
Første hundeshow i sitt slag
- Dette er et show for hele familien, sier Trude Mostue.
Noen av høydepunktene på Dogs4All er flyball, en hundesport som kan ligne på agility. Flyball er en hurtigløpskonkurranse som omhandler fire høydehindre og en tennisballholder med utløser på motsatt side.
Agility er en fartsfylt hundesport der samspillet mellom hund og hundeeier er viktig. Hundene skal gjennom flere hinder på veien, blant annet hopp, slalåm og rør.
- Det blir også narkosøk med politihunder, sier Mostue. Og dansende hunder. Dette blir moro, ler Mostue.
Grand Danois Foto: _Elisabeth Bugge
Utstillingens vakreste hund.
Flere hundre raser kommer for å konkurrere om vinnertittelen, men også om å bli best i sin rase og videre «Best in Show» – utstillingens vakreste hund.
Under arrangementet blir det også Nordisk Mesterskap i lydighet, Norsk mesterskap i agility og Norsk Mesterskap i juniorhandling.
| Publisert | 26.11.2009 15.35 |
| Oppdatert | 27.11.2009 11.15 |




