- Det er vondt

En sterkt beveget Oddvar Stenstrøm kjempet mot tårene da han fortalte om kona Ingers MS-diagnose i God morgen Norge.

Del med andre:

- Det er så mange følelser involvert i dette her. Det er vondt og trist og så blir du sint. Hvorfor pokker skjer dette med Inger av alle? Hun er den blideste og snilleste.

Samlivet har endret seg

I de to årene som har gått siden Inger fikk diagnosen MS, har livet blitt annerledes for ekteparet Stenstrøm. Begge elsker å trene, og lange løpe- og skiturer var en stor del av samlivet deres. Nå har både vaner og prioriteringer endret seg. De legger ingen planer lenger, og utsetter ikke å gjøre det de har lyst til.

Lever her og nå

- Du lever her og nå, så lenge du kan, på en fin måte. MS kan jo invalidisere deg. Det er jo det som ligger bak det, forteller en beveget Oddvar Stenstrøm.

Den profilerte programlederen innrømmer at han ikke tar det særlig godt, men kona Inger er positiv.

- Jeg tror det er en sånn mekanisme som gjør at man beskytter seg litt, sier Inger Stenstrøm.

Etter innslaget svarte Inger Stenstrøm på seernes spørsmål. Les svarene og se hele innslaget her.


Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
 
Del med andre
Abonner
Digg Nettby
Tips en venn
Les også:
 
 
 
Flest finner kjæreste på nett

Nettsjekking har blitt den aller vanligste måten å finne en partner på.

 
Se Ernas gave til Kristin Halvorsen

SV-leder fyller 50 år. Erna Solberg gir Halvorsen det hun alltid har ønsket seg. 1

Ravi: 
– Nå har vi trøstet 6988 og hyllet 12

Programledere og dommerpanelet i X Factor gleder og gruer seg til å se seg selv på skjermen i kveld

– Jeg skriver ikke bare for kvinner! Cecilia Samartin:

For første gang har Cecilia Samartins roman en gutt som hovedperson. Men hun avviser at det var et bevisst grep fra hennes side.

Get Adobe Flash player

Søk i skattelisten

 
reklame