Solskjær hentet av
Røkkes privatfly
Molde-manageren skal fly til Oslo for «en hyggelig prat»
– Vi er veldig oppptatt av å trene kondisjon og styrke, men det er viktig å trene spesifikt på balanse, sier Therese Cleve.
– Vals og balanse henger nøye sammen, sier Therese Cleve. Vals er en såpass rolig dans, flytende og rolige fine bevegelser, og da er det viktig med balanse.
– Vals er regnet som en lett dans, fordi den ser rolig ut. Nettopp derfor krever denne dansen mye kroppsbevissthet, sier hun
– Balanse er et medfødt idealbilde av hvordan ting skal se ut, sier Eskil Rønningsbakken, som er balansekunstner. Dette bildet er noe vi strekker oss etter hele livet tror jeg. Når vi har lært oss å gå, vil vi sykle og vi vil stadig lære oss mer utfordrende øvelser, sier han
– Balanse er viktig gjennom alt vi driver med, tilføyer Therese.
– Som barn bruker du balansen hele tiden i lek, mens som voksen sitter du kanskje mye og da forsvinner mye av den naturlige balansen som vi bruker som barn, sier Eskil. Derfor må den trenes.
Her kan du se Eskil balansere på Geiranger:
LES OGSÅ: «Move it into passion»
Da Eskil gikk på skole, Den statlige artistskolen i Berlin, var også dans en del av pensum.
– Ja, ikke først og fremst for å bli god til å danse, men for å kjenne kroppen fra topp til tå, forteller Eskil.
Her kan du lære enkle trinn til vals:
– Vi er veldig oppptatt av å trene kondisjon og styrke, men det er viktig å trene spesifikt på balanse, sier Therese Cleve.
– Mye av det vi gjør er balansetrening, men du må bli bevisst det, sier hun. Stå på en fot og kjenn hvordan du kompenserer for å holde balansen.
Så enkle ting som å knyte skoen uten å bøye deg, bare løfte benet er god trening tilføyer Eskil.
| Publisert | 17.11.2010 13.11 |
| Oppdatert | 29.11.2010 13.06 |
