– Ari-intervju kan skade familien

Mener Aftenposten-redaktør Kjersti Løken Stavrum, om Ari Behns åpenhjertige intervju med magasinet

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Debatten rundt Ari Behn har rast i både norske og svenske media hele uken. Etter at Ari har avlsørt at han stadig oftere drikker gin fra halv to-tiden, at han har nervøst sammenbrudd minst en gang om dagen og at han som ektemann er vanskelig å ha med å gjøre spekuleres det vilt.

Er han alkoholiker, deprimert og på randen av skillsmisse? Eller er han bare ute etter å gjøre pr for sin nye bok?

Gjør familien sårbar

Feature-redaktør i Aftenposten, Kjersti Løken Stavrum, er ikke tvil om at Ari vet hva han gjør, selv om han i intervjuet utleverer ting som er uvanlig sterke. Hun reagerer spesielt på at Behn er så åpenhjertig at han gjør familien sin sårbar.

– Det kan umulig være gøy for barna å lese om sin fars alkoholvaner, sier Løken Stavrum.

Vil selge flere bøker

På tross av dette er hun overbevist om at intervjuet vil rekruttere flere nysgjerrige lesere til Behns nye roman som kommer om et par måneder. Med så mage avslørende opplysninger i forkant vil den nye boka bli lest som en nøkkelroman, tror Løken Stavrum.

Ari Behn bygger opp om myten rundt seg selv som provoserende kunstner. Samtidig er han en del av kongefamilien. Sånn sett sitter han midt i smørøyet for å selge bøker.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
Comments powered by Disqus

Mandag 21. mai
Programledere: Reidar Buskenes og Vår Staude

07:10
Om fotballbråket i Molde
Møt mannen bak en av landets mest populære bøker - om fuglelyder!

07:40
Bøndene trapper opp sine aksjoner - vi gir dere siste nytt.
Abel-prisen går til noen med smarte hoder - vi får møte flere slike.

08:10
Vi skal ute å trene med Therese Johaug - på direkten.
Kirke og staten sier farvel til hverandre. Hva betyr det?

08:40
Finn svikter aldri på en mandag.
Vi viser dere hvordan du kan få stram rumpe til sommeren!

09.10
Wenche lager en herlig rabarbara-dessert.
Late bloomers - noen skifter seksuell legning i voksen alder.

09.40
Finn blomstrer videre.
Bjarte trener videre med Therese Johaug.
Trym er vår herlige musikalske gjest.

10.00 Reprise God morgen Norge
God morgen Norge i reprise. Følg oss også på tv2.no/gmn

reklame