Olympiatoppen tok mandag ut de siste utøverene til den norske troppen under de olympiske vinterlekene i Sochi i februar: 

Totalt er det tatt ut 118 utøvere til å representere Norge i OL.

Aking:

Jo Alexander Koppang

Thor Haug Nørbech

Tønnes Stang Rolfsen

Freestyle:

Tiril Sjåstad Christiansen (slopestyle)

Marte Høie Gjefsen (ski cross)

Hedvig Wessel (moguls)

 

Aleksander Aurdal (slopestyle)

Øystein Bråten (slopestyle)

Per-Kristian Hunder (slopestyle)

Andreas Håtveit (slopestyle)

Didrik Bastian Juel (ski cross)

Thomas Borge Lie (ski cross)

Jon Anders Lindstad (halfpipe)

Christian Mithassel (ski cross)

 

Hopp:

Line Jahr

Maren Lundby

Helena Olsson Smeby

 

Anders Bardal

Anders Fannemel

Anders Jacobsen

Rune Velta

Daniel André Tande

 

Kombinert:

Jørgen Nyland Graabak

Håvard Klemetsen

Mikko Kokslien

Magnus Krog

Magnus Moan

 

Skøyter:

Hege Bøkko

Camilla Helene Hallås Farestveit

Mari Hemmer

Ida Njåtun

 

Espen Aarnes Hvammen

Simen Spieler Nilsen

Håvard Bøkko

Håvard Holmefjord Lorentzen

Sverre Lunde Pedersen

 

Kunstløp:

Anne Line Gjersem

 

Snowboard:

Kjersti Buaas (slopestyle)

Hilde Katrine Engeli (parallel)

Silje Norendal (slopestyle)

Helene Olafsen (snowboard cross)

 

Torstein Horgmo (slopestyle)

Ståle Sandbech (slopestyle)

Gjermund Bråten (slopestyle)

Stian Sivertzen (snowboard cross)

Emil André Ulsletten (slopestyle)

 

Alpint:

Nina Løseth

Ragnhild Mowinckel

Lotte Sejersted

Mona Løseth

 

Aleksander Aamodt Kilde

Leif Kristian Haugen

Kjetil Jansrud

Henrik Kristoffersen

Sebastian Solevåg

Aksel Lund Svindal

 

Curling:

Thomas Ulsrud (skip)

Torger Nergård

Christoffer Svae

Håvard Vad Pettersson

Marcus Høiberg (reserve)

 

Ishockey:

Målvakter: 

Lars Haugen, Dinamo Minsk (BLR)

Lars Volden, Espoo Blues (FIN)

Steffen Søberg, Vålerenga (NOR)

 

Backer :

Alexander Bonsaksen, Vålerenga (NOR)

Jonas Holøs, Lokomotiv Yaroslavl (RUS)

Henrik Solberg, Stavanger Oilers (NOR)

Daniel Sørvik, Vålerenga (NOR)

Ole-Kristian Tollefsen, Färjestad BK (SWE)

Mats Trygg, Lørenskog (NOR)

Henrik Ødegaard, Missouri Mavericks (USA)

 

Løpere:

Morten Ask, Vålerenga (NOR)

Anders Bastiansen, Färjestad BK (SWE)

Robin Dahlstrøm, Örebro (SWE)

Kristian Forsberg, Modo (SWE)

Mads Hansen, Storhamar Dragons (NOR)

Marius Holtet, Färjestad BK (SWE)

Sondre Olden, Vålerenga (NOR)

Ken André Olimb, Düsseldorfer EG (GER)

Mathis Olimb, Frölunda (SWE)

Mats Rosseli Olsen, Frölunda (SWE)

Niklas Roest, BIK Karlskoga (SWE)

Martin Røymark, Färjestad BK (SWE)

Per-Åge Skrøder, Modo (SWE)

Patrick Thoresen, SKA Saint Petersburg (RUS)

Mats Zuccarello, New York Rangers (USA)

 

Langrenn:

Marit Bjørgen

Celine Brun-Lie

Maiken Caspersen Falla

Astrid Uhrenholdt Jacobsen

Therese Johaug

Heidi Weng

Kristin Størmer Steira

Ingvild Flugstad Østberg

 

Eirik Brandsdal

Tord Asle Gjerdalen

Anders Gløersen

Pål Golberg

Ola Vigen Hattestad

Chris André Jespersen

Finn Hågen Krogh

Petter Northug jr.

Eldar Rønning

Sjur Røthe

Martin Johnsrud Sundby

Didrik Tønseth

 

Skiskyting:

Tora Berger  

Tiril Kampenhaug Eckhoff

Ann Kristin Aafedt Flatland

Fanny Welle-Strand Horn (reserve stafett)

Elise Ringen (reserve individuelle løp)

Synnøve Solemdal

 

Lars Berger (reserve sprint/jaktstart)

Ole Einar Bjørndalen 

Tarjei Bø

Johannes Thingnes Bø 

Vetle Sjåstad Christiansen (reserve stafett)

Emil Hegle Svendsen